Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нарада була присвячена підведенню підсумків стану здійснення судочинства у місцевих загальних судах, Апеляційному суді Миколаївської області та стану організаційного забезпечення місцевих загальних судів у 2016 році.
Під час заходу голова Апеляційного суду області Ржепецький О.П. зазначив, що протягом минулого року якість розгляду та перегляду цивільних справ, кримінальних проваджень (справ), справ про адміністративні правопорушення у судах Миколаївської області покращилась порівняно з іншими областями України.
Так, про це свідчать такі показники, зокрема, загальний показник скасованих рішень місцевих судів у цивільних справах по Україні становить 36,2 %, в Миколаївській області – 35,8%; середній показник скасованих вироків місцевих судів по Україні є 37,9 %, а місцевих судів Миколаївської області - 29,2 %.; загальний показник скасованих касаційною інстанцією вироків Апеляційного суду Миколаївської області за 2016 рік становить 14,5 %, при загальному всеукраїнському показнику 25,2 %.
Окрім цього, Ржепецький О.П. поінформував присутніх про те, що у 2016 році збільшилось середньомісячне навантаження на одного суддю місцевого загального суду, які відповідно розглядали різні категорії справ (Березанський, Доманівський, Жовтневий, Миколаївський районні суди області та Центральний районний суд м. Миколаєва), а також про те, що мали місце випадки порушення строків підготовчої стадії судового провадження в судах області (Центральний, Заводський районні суди м. Миколаєва, Новобузький, Кривоозерський районні суди та Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області).
В ході проведення наради було закцентовано увагу на недоліках в роботі місцевих загальних судів Миколаївської області та необхідності дотримання належної якості розгляду справ у судах.
Під час наради, окрім наведеного вище, висвітлювалися проблемні питання діяльності судів області, такі як: брак належних приміщень, забезпечення кадрами, інші нагальні потреби.
За результатами обговорення, порушених на заході питань, було вирішено провадити двічі на рік у судах збори суддів, які є єдиним органом суддівського самоврядування, керуватися однаковою судовою практикою у застосуванні законів і, за наявністю потреби, звертатися за методичною допомогою під час здійснення судочинства до Апеляційного суду Миколаївської області.