flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Навчання на тему «Порядок створення та ведення Суддівського досьє»

20 листопада 2015, 14:07
Навчання на тему  «Порядок створення та ведення Суддівського досьє»
18 листопада 2015 року в Одеському регіональному відділенні Національної школи суддів Українипредставники місцевих судів Миколаївської області  прийняли участь у  навчанні  на тему: «Порядок створення та ведення Суддівського досьє».
Іститут суддівського досьє було введено за рекомендаціями Венеціанської комісії. Згідно з її зауваженнями, кар’єра кожного судді повинна залежати від його професійних якостей, відповідності морально-етичним критеріям та вимогам антикорупційного законодавства
Судівське досьє – це документ в  якому  міститься упорядкована інформація про суддю  та його діяльність (аналог особової справи).Відповідно до п. 3 ст. 85 Закону суддівське досьє має містити: копії всіх заяв судді, пов’язані з його кар’єрою, та доданих до них документів;копії всіх рішень, прийнятих щодо судді Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою юстиції, Президентом України, Верховною Радою України,  інформацію про результати участі судді у конкурсах на зайняття посади судді, інформацію про зайняття суддею адміністративних посад з та   інші відомості,  які стосуються карьєри судді. Інформація про відповідність судді етичним та антикорупційним критеріям  також буде міститись у досьє і включатиме відомості про відповідність витрат і майна судді та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам; відповідність судді вимогам законодавства у сфері запобігання корупції; відповідність поведінки судді правилам суддівської етики. Досьє міститиме також інформацію про дисциплінарну відповідальність судді: кількість скарг на дії судді, дисциплінарні провадження та їх результати.
Запровадження   суддівського  досьє   передбачено ст. 81,85Закону України «Про судоустрій і статус суддів», оформлення та ведення  документа відбувається згідно   Положення про порядок ведення суддівського досьє,  затвердженого рішення РСУ №57 від 05 червня 2015 року.Ведення суддівського досьє забезпечує ВККС України,  відповідно  п. 14 Прикінцевих положень Закону зазначено, що ДСА має забезпечити створення та передачу Вищій кваліфікаційній комісії суддів України суддівських досьє з інформацією за період з 1 січня 2012 року.
Під час навчання представники Вищої  кваліфікаційної комісії суддів України та державної судової адміністрації детально розповіли про  порядок заповнення досьє, долучення копій документів до нього, їх завірення.
Особливо розгорнутим та детальним в суддівському досьє буде розділ про ефективність здійснення суддею судочинства. Він включатиме в себе інформацію про загальну кількість розглянутих справ; кількість скасованих судових рішень та підстави їх скасування; наявність та кількість рішень, що стали підставою для винесення рішень міжнародними судовими установами та іншими міжнародними організаціями, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов’язань; кількість змінених судових рішень та підстави їх зміни; дотримання строків розгляду справи; середню тривалість виготовлення тексту вмотивованого рішення; судове навантаження, порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді.
      Представники ВККСУ багато уваги   приділили питанню   розрахунку  відсотків  навантаження та якість розгляду судових справ суддями. Ьтакож було наголошено, що досьє буде документом з обмеженим доступом і використовуватиметься як для кар'єрного зростання судді, так і для позбавлення його повноважень
 
 
 
Після закінчення навчання  слухачі отримали відповідні сертифікати  Одеського регіонального відділення Національної школи суддів про проходження навчання.