Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом
Територіального
управління Державної
судової адміністрації
України в
Миколаївській області
№ 103 од/у від 22.05.2012р.
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок ведення договірної роботи в
територіальному управлінні Державної судової адміністрації
України в Миколаївській області
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок ведення договірної роботи в територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Миколаївській області (далі - Положення) розроблено відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів ", Положення про територіальні управління державної судової адміністрації, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, з метою єдиного підходу до ведення договірної роботи та цільового використання бюджетних коштів.
1.2. Дія цього Положення поширюється на всі правовідносини, які виникають у результаті укладання, виконання, припинення (повне виконання, розірвання) цивільно-правових та господарських договорів, інших правочинів (далі - договори) між територіальними управліннями державної судової адміністрації (далі - ТУ ДСА) та підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, фізичними особами.
1.3. Відповідний договір може укладатись лише в разі його необхідності укладання та за наявності і в межах коштів, передбачених відповідними статтями витрат державного бюджету на поточний рік.
1.4. Договори за цим Положенням можуть укладатись як із власної ініціативи територіальних управлінь ДСА, за відповідними поданнями судів так і за ініціативою зацікавлених підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та з фізичними особами.
1.5. Під час укладання договорів необхідно дотримуватись вимог, визначених Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Бюджетним кодексом України, Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" та іншими нормативно-правовим актами.
1.6. Договори з усіма додатками до них від імені ТУ ДСА має право підписувати начальник ТУ ДСА на підставі Положення про територіальне управління або його заступник на підставі та в межах своїх повноважень.
2. Порядок укладання договору
2.1. 3 урахуванням особливостей укладання господарських договорів рішення про розгляд запропонованого проекту договору повинно надаватися іншій стороні договору відповідно до статті 181 Господарського кодексу України не пізніше двадцятиденного строку з моменту отримання ТУ ДСА цього проекту договору.
2.2. У разі виникнення необхідності укладання та узгодження певного договору голови судів (керівники апаратів) місцевих судів готують та подають начальнику ТУ ДСА або його заступнику подання з обґрунтуванням необхідності укладання договору.
2.3. Після надходження договору юридичний сектор перевіряє договір у відповідності до норм чинного законодавства на протязі 3-х днів та візує його. Після чого відповідний договір візується начальником відділу ПФДБО та звітності ТУ ДСА. При необхідності для належного контролю та обліку видачі господарських товарів судам узгоджувати закупівлю цих товарів із сектором матеріально-технічного та господарського забезпечення.
2.4. Юридичний сектор відповідає за належну підготовку та перевірку договору для укладення.
2.5. До проекту договору повинні додаватись, завірені належним чином копії наступних документів:
• свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності юридичної особи;
• витяг із Статуту підприємства щодо юридичного статусу підприємства та його місцезнаходження;
• довідка з банківської установи, в якій офіційно відкрито рахунок контрагента, із зазначенням усіх банківських реквізитів (розрахунковий рахунок; МФО; код ЄДРПОУ тощо);
• документ, який підтверджує повноваження посадової особи на підписання
договору;
• у разі необхідності дозволу на зайняття певним видом діяльності - документ, який підтверджує право особи на зайняття певним видом діяльності;
• у разі необхідності - техніко-економічне обґрунтування умов договору (технічне завдання, календарний план, калькуляція кошторисної вартості тощо);
у разі укладення договору з фізичною особою:
• документ, який посвідчує особу (паспорт і т.п.);
• якщо фізична особа є суб'єктом підприємницької діяльності, - свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, довідка про систему оподаткування;
• ідентифікаційний код;
• у разі необхідності дозволу на зайняття певним видом діяльності - документ, який підтверджує право особи на зайняття певним видом діяльності;
• у разі необхідності - техніко-економічне обґрунтування ціни договору (технічне завдання, календарний план, калькуляція кошторисної вартості тощо).
2.6. Перед підписанням проект договору обов'язково повинен надаватися для погодження в такій послідовності:
1) відділу ПФДБО та звітності ТУ ДСА;
2) юридичному сектору ТУ ДСА.
2.7. Внутрішнє погодження оформляється візуванням проекту договору керівником відповідного структурного підрозділу територіального управління ДСА. Віза включає: особистий підпис, ініціали і прізвище особи, яка візує документ. У разі потреби зазначається найменування посади цієї особи. Віза проставляється на лицьовому боці першого аркуша проекту документа. Візи проставляються на примірниках документів, що залишаються в ТУ ДСА.
2.8. У разі наявності зауважень до проекту договору юридичним сектором готується доповідна записка з викладом змісту таких зауважень на адресу начальника, або заступника ТУ ДСА.
2.9. Зауваження і пропозиції до проекту договору викладаються на окремому аркуші, про що на проекті договору робиться відповідна відмітка.
2.10. При повторному надходженні, після врахування зауважень, проект договору розглядається відповідно до пунктів 2.5-2.9 цього Положення.
2.11.Договір може подаватися на підпис начальнику ТУ ДСА або його заступнику лише за наявності віз керівників структурних підрозділів ТУ ДСА, зазначених у пункті 2.6 цього Положення. На підпис разом із договором при необхідності подаються всі раніше зроблені зауваження та пропозиції до нього.
2.12. Після підписання договору начальником ТУ ДСА або його заступником їх підпис засвідчується гербовою печаткою ТУ ДСА.
2.13.Укладений договір підлягає обов'язковій реєстрації юридичним сектором у журналі реєстрі договорів.
2.14. Після реєстрації оригінали договору та доданих до нього документів передаються до відділу планово-фінансової діяльності та звітності для здійснення оплати і зберігання. Один оригінал договору після здійснення оплати повертається юридичним сектором іншій стороні супровідним листом через поштову кореспонденцію.
3. Вимоги до проекту договору
3.1. Договір укладається обов'язково у письмовій формі.
3.2. Текст договору обов'язково повинен містити:
точне найменування сторін;
предмет договору;
ціну( враховуючи затверджений кошторис на відповідний рік.);
строк виконання;
порядок розрахунків;
права та обов'язки сторін;
відповідальність;
порядок внесення змін, розірвання договору та вирішення спорів;
юридичні адреси сторін;
банківські реквізити сторін.
3.3. Договір обов’язково повинен містити норми Бюджетного кодексу України ( ст. ст. 23 ,48 Бюджетного кодексу України).
4. Взаємодія із керівниками апаратів місцевих судів
4.1. Для здійснення своєчасного та цільового використання бюджетних коштів всі господарські та підрядні договора укладаються лише за поданням керівника апарату суду для подальшого погодження з боку територіального управління.
4.2.Подання направляється із необхідним переліком документів у відповідності до розділу 2. п. 2. 5. Положення.
4.3. Акт виконаних робіт (послуг) в обов’язковому порядку погоджується керівником суду шляхом проставлення підпису (погодження) у лівому нижньому куті акту виконаних робіт (послуг).
4.3. При виявленні недоліків та помилок у договорі він негайно повертається юридичним сектором територіального управління супровідним листом на доопрацювання та усунення недоліків на адресу відповідного суду.
4.4.При необхідності усунення недоліків, помилок у відповідному рахунку він також негайно повертається відділом ПФДБО та звітності територіального управління супровідним листом на доопрацювання на адресу відповідного суду.
4.5.Керівники апаратів в свою чергу повинні виправити ,зазначені у супровідному листі недоліки та негайно направити (або у встановлені територіальним управлінням строки) на адресу територіального управління супровідним листом для здійснення належної оплати не порушуючи строки казначейського обслуговування та бюджетного законодавства.
4.6. Керівники апаратів повинні на місцях належним чином співпрацювати із суб’єктами господарювання в частині усунення недоліків , внесення змін та доповнень до договору із обов’яковим погодженням територіального управління.
5. Виконання та зберігання договорів
5.1.Контроль за своєчасним виконанням договору покладається на відділ в ПФДБО та звітності ТУ ДСА.
5.2.Контроль за належне оформлення договору покладається на юридичний сектор ТУ ДСА.
5.3. Контроль за належне оформлення договору, який направляється на погодження до територіального управління покладається на керівника апарату відповідного суду.
6. Порядок внесення змін до договору та його розірвання
6.1. Зміни до договору вносяться шляхом укладання додаткової угоди до договору, яка є невід'ємною його частиною.
6.2. Порядок укладання, зберігання та виконання додаткової угоди до договору аналогічний порядку, визначеному розділами 2-4 цього Положення.
6.3. Розірвання договору здійснюється за згодою сторін або за рішенням суду.
6.4. У разі згоди обох сторін на розірвання договору така згода оформлюється відповідною угодою, в якій відображається порядок (умови), строк та причини розірвання договору.