flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Розгляд справ місцевими загальними судами Миколаївської області на виконання Закону України «Про боротьбу з корупцією»

Розгляд справ місцевими загальними судами Миколаївської області  на виконання  Закону України «Про боротьбу з корупцією»

 

Корупцію можна визначити як складне соціальне (а за своєю суттю асоціальне, аморальне і протиправне) явище, що виникає в процесі реалізації владних відносин уповноваженими на це особами, що використовують надану їм владу для задоволення особистих інтересів (інтересів третіх осіб), а також для створення умов здійснення корупційних дій, приховування цих дій та сприяння їм.

Відповідно до Закону України «Про боротьбу з корупцією» територіальне управління інформує про стан цієї роботи, виконаний судами Миколаївської області.  Протягом 2009 року на розгляд до судів надійшло 208 справ на виконання Закону України “Про боротьбу з корупцією”, що на 18,8% менше, ніж у 2008р. Повернуто для належного оформлення 20 справ або 9,4% до числа справ, що знаходились на розгляді.

Розглянуто з винесенням постанов  191  справа щодо 191 особи, а стягнення накладено на 141 особу  у вигляді штрафу на суму 42235 грн., тобто на 73,8%   від загальної кількості; стосовно інших 50 осіб справи провадженням закрито з різних причин: 10% - за малозначністю; 26% - у зв’язку з пропущенням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Структура категорій розглянутих справ у розрізі статей Закону України “Про боротьбу з корупцією “ наступна: вчинення корупційних діянь (ст.7 Закону) –22,5% від загальної кількості розглянутих справ; порушення спеціальних обмежень, встановлених для осіб, уповноважених на виконання функцій держави (ст.8 Закону) – 75,4%; порушення вимог фінансового контролю (ст.9 Закону) – 2,1%.

Із числа осіб, щодо яких винесено постанови про накладення адміністративного стягнення  14,9% складають державні службовці; сільські, селищні, міські голови та голови районних, обласних рад – 50,4%; військові посадові особи – 4,3%; працівники органів МВС України – 14,9%.Із загальної суми  накладених стягнень у вигляді штрафу в сумі 42235 грн .-  сплачено у добровільному порядку 17865 грн.  Щоб подолати корупцію, важливо знати не тільки те, де вона існує, але й причини, що породжують її. Одними із причин є   широкі повноваження посадових осіб та недостатність силових заходів протидії з боку компетентних правоохоронних органів,  терпимість громадян до проявів корупції, а також особиста лояльність до посадовців та примирення з беззаконням.  

 

 

Головний спеціаліст – юрист

 У ДСА  в Миколаївській  області       Л.В.Корзун